Zvýšený zájem o vasektomii_FB
Autor: istock.com Zvýšený zájem o vasektomii_FB

ODHALENO: Už to není jen na ženách. Amerika hlásí obrovský zájem o vasektomii

Tamara F. Publikováno: 01.07.2022
Američtí muži projevili po rozhodnutí Nejvyššího soudu USA o potratech větší zájem o vasektomii.

reklama

Od kontroverzního rozhodnutí amerického Nejvyššího soudu o zrušení potratů uběhlo sedm dní a situace v USA ani ve světě se neuklidnila ani náhodou. Tisíce lidí proti šokujícímu verdiktu bojkotuje nejen v ulicích, ale i na internetu a podle nejnovějších statistik se důsledek rozhodnutí ukázal i na zvýšeném zájmu o vasektomii.  

Floridský urolog John Curington se nechal slyšet pro Washington Post, že asi 60–70 procent mužů žádajících v jeho ordinaci zákrok sterilizace, se tak rozhodlo právě na základě zrušení práva na potrat. Před rozhodnutím prý prováděl čtyři až pět operací denně, avšak nyní se číslo vyhouplo až na 18 žádostí za den. Aktuální popularitu vasektomie navíc potvrzují i jiní lékaři napříč celými Státy.

Je důležité si uvědomit, že výsledek případu Roe vs. Wade je jedním z nejkritičtějších milníků americké historie. Kriminalizace interrupce totiž nezajistí, že potraty přestanou, ba naopak – začnou se provádět nelegálně v nebezpečných podmínkách, kdy může jít o život. Proto se muži snaží „přiložit ruku k dílu“ a díky nejúčinnější mužské antikoncepci zabránit takovému scénáři.

Betty Midler se drsně ohradila proti nedávnému rozhodnutí Nejvyššího soudu v USA.

Přijde po konci potratů v Americe i konec viagry? Známá zpěvačka chce zakázat modrou pilulku

reklama