ODHALENO: V téhle škole učí chlapce, jak dělat domácí práce. Lidé na to mají rozporuplné názory

Tamara F. . Publikováno: 24.09.2020
Každý člen domácnosti by se měl spravedlivě podílet na domácích pracích. V některých částech světa však stále panuje názor, že by se o chod domácnosti měla starat pouze žena, což někteří muži vřele vítají. Ve španělské škole je tomu však jinak a chlapce učí zodpovědnosti už od útlého mládí.

reklama

Španělská škola Colegio Montecastelo ve městě Vigo není jen tak obyčejný vzdělávací institut. Tvrdě bojuje za rovnost žen a mužů pomocí programu, který učí mladé muže a chlapce základním domácím pracím. Kromě matematiky, dějin a jazyků se zde vyučuje i vaření, uklízení, a dokonce i šití. Na výuce se podílejí nejen učitelé, ale i dobrovolníci z jiných škol či někteří otcové studentů. Cílem je setřít nálepky genderových rolí a naučit mládež soběstačnosti.

Tato netradiční metoda vyučování vzbudila velký povyk na internetu. Někteří lidé se bouří proti tomuto inovativnímu programu a tvrdí, že by se domácí práce měly děti učit doma od svých rodičů a ve škole by se učitelé měli držet pouze předepsaných osnov. Jiní lidé to však považují za skvělý nápad a zastávají názor, že činnosti spojené s chodem domácnosti nemají nic společného s pohlavím. K jakému táboru se přidáváte vy?

Jill Wallace a její syn 1

VIDEO: Křesťanská matka měla parádní reakci na to, že je její syn transgender. Co vzkázala všem lidem?

Joker Lego

GALERIE: Umělec ukazuje, jak by vypadaly postavy v různých kreslených vesmírech. Tohle vás dostane do kolen!

reklama