Virály

27. prosince 2021 13:23

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Vánoce už pro děti nejsou zábava. Proč si je dnešní mládež tolik neužívá?

Dnešní děti už si Vánoce tolik neužívají. Čím to je?

Bývávaly časy, kdy se děti nemohly Vánoc dočkat. Spousta nových dárků, hraček, her, překvapení – pro děti jednoznačně nejlepší období v roce. Jenže to už dnes neplatí. Dnes totiž děti dostávají dárky prakticky po celý rok, a navíc ne jen tak ledajaké.

Nový PlayStation, skateboard, kolo, elektrickou koloběžku, světelný meč, výlet do Disneylandu, iPhone, iPad, sluchátka, Nintendo. A co nedostanou děti jako dárek, případně si nekoupí ze svého kapesného, to mají k dispozici doma stejně. Notebooky, tablety, telefony. Neustále online, neustále ve spojení. Na sociálních sítích jako TikTok nebo Instagram se navíc něco „zásadního“ děje každý den. Při takové kombinaci je pak zkrátka těžké udělat z Vánoc událost, která by ještě děti mohla bavit. A nejhorší je, že tento trend bude v budoucnu jenom pokračovat.

Lze se na to ale dívat i z druhé stránky. Čím míň budou v budoucích letech Vánoce o dárcích a překvapeních pro děti, tím více se stanou svátky, které jsou o trávení společného času s rodinami a blízkými. Třeba si tak děti začnou odnášet z Vánoc úplně jiné pocity, které pak budou pro změnu zase předávat svým dětem. To by za to stálo, ne?

Sdílejte článek
Štítky děti Vánoce svátky hračky technologie doba konzumenti

Přečtěte si také