Virály

27. prosince 2018 13:58

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Vánoční hudba může poškodit vaše mentální zdraví, tvrdí studie! Proč je tak nebezpečná?

Je vánoční hudba zdraví nebezpečná?

Asi nejsme sami, když řekneme, že ještě jednou skočí Mariah Carey a její All I Want For Christmas do rádia, a asi někomu ublížíme. Vánoce jsou super, dárky, cukroví – bla, bla, bla – nervy máme ale jenom jedny, a v tomhle období jsou testovány častěji, než by se nám zamlouvalo.

Psycholožka Linda Blair teď ale díky bohu přišla s odhalením, že to není jen námi. Vánoční hudba prý dokáže lidi donutit, aby se cítili uvěznění. Nespecifikuje přitom kde, ale my tipujeme peklo. Je to prý připomínka toho, že musíme nakoupit dárky, starat se o druhé, organizovat si pečlivě své dny a zároveň musí vše být perfektní, protože jinak zkazíte náladu ne sobě, ale především druhým. Takže dvojnásob tolik stresu.

Vánoční hudba je pak navíc všude. V rádiích, v obchodech, v televizi, zkrátka se ji nedá vyhnout. A protože plno písníček posloucháme stále dokola, je naše reakce na ně o to horší. Takže rada na závěr? Buď si přes Vánoce pořiďte špunty do uší, nebo ignorujte roční dobu, a pošlete tam sousedům nějaké Red Hoty.

Sdílejte článek
Štítky zdraví hudba Vánoce rozhlas psycholožka Mariah Carey nová studie zdraví vánoční hudba

Přečtěte si také