návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

ODHALENO: Vědci tvrdí, že konec světa je blíž, než se původně čekalo. Jaká katastrofa nakonec pohltí lidstvo?

Nový den, nový konec světa.
Vydáno: 30.11.2017
Čeho se vědci bojí?
Autor: istock.com Čeho se vědci bojí?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V tenhle moment už se musí koncům světa smát naprosto každý. Každý týden se z několika důvěryhodných zdrojů objeví zpráva o tom, že ten či onen vědec přišel s novou teorií, co planetu zničí, nebo že kosmonauti ve vesmíru objevili nový druh bakterie či že NASA omylem přehlédla gigantický asteroid mířící k Zemi. A přesto o nich píšeme dál. Proč? Protože „co kdyby“.

Tahle nová zpráva souvisí s nedávným výbuchem sopky na Bali. V tomhle případě šlo jen o menší erupci, která na pár hodin uzavřela letiště. Existují ale i tzv. „super erupce“, které dokážou zahalit rovnou celé kontinenty popelovým oblakem, který může ovlivnit počasí i na dlouhé roky dopředu.

A vědci teď tvrdí, že právě jeden takový super výbuch se blíží. Podle nejbližších odhadů by k němu mělo dojít někdy během příštích 17 tisíc let. Ano, čtete správně. Zároveň ale máme štěstí, že se tak ještě nestalo, protože v průměru k takovým erupcím dochází mezi 5 tisíci až 48 tisíci let. Jsme tedy téměř uprostřed, a právě z toho začínají být někteří odborníci lehce nervózní. Za nás by takový konec byl docela nuda. Pořád bychom radši viděli Bruce Willise odpálit atomovku uvnitř nějakého asteroidu, bez toho to totiž zkrátka nebude ono.

Bude, nebo nebude konec světa?

Dnes měl podle téhle věštby nastat konec světa! Nedošlo k němu. Kdy hrozí znovu apokalypsa?

Kdy exploduje yellowstonská sopka?

Vědci předpovídají konec světa! Kdy podle nich vybuchne obří supervulkán v Yellowstonu?

Článek je zařazen v: konec světa , apokalypsa , vědci , erupce , sopka , Země , asteroid , Bruce Willis