Virály

16. května 2022 17:18

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Vědec varuje před povstáním umělé inteligence. Bude to horší, než invaze mimozemšťanů!

Vědec varuje lidstvo před riziky umělé inteligence.

Chcete Terminátora? Protože při současném trendu rychlosti vyvíjení umělé inteligence, virtuálního prostoru a robotiky jednou nevyhnutelně dostaneme Terminátora. Tak to zkrátka je. A vědom si toho je moc dobře i technologický pionýr Louis Rosenberg, který se specializuje v oblasti AR, VR a právě výše zmíněné umělé inteligenci.

Ten pak v jednom nedávném článku popsal, že by povstání umělé inteligence, tedy proces, při němž by se naše počítače de facto vzbouřily proti nám, by mohl mít stejně tak destruktivní dopady na lidstvo jako například mimozemská invaze.

Rosenberg tvrdí, že výhoda umělé inteligence spočívá hlavně v tom, že už má všechna důležitá data a informace k tomu, aby využila našich slabin a mohla nás porazit. Co naopak bude hrát pro nás, je stejná technologická vyspělost, ostatně byli to lidi, kdo umělou inteligenci stvořili, a není důvod si nemyslet, že by lidé umělou inteligenci neporazili. To ale neznamená, že taková nepřátelská umělá inteligence nemůže napáchat obří škody a uvrhnout lidské společenství do hodně temných dob. I proto varuje své kolegy v oboru, aby ve svých výzkumech a ve své práci postupovali obezřetně a mysleli raději vždy na nějaká zadní vrátka, respektive pojistky, které by v případě „vzdoru“ bylo možné použít, abychom nad umělou inteligencí opět převzali kontrolu.


Přečtěte si také