Virály

13. října 2022 10:18

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Víme, co přesně udělá marihuana s vaším tělem. Tohle se v něm děje minutu po minutě!

Zjistěte, co přesně dělá tráva s lidským tělem, a to minutu po minutě.

Marihuana je v České republice legální pouze na lékařský předpis. V ostatních případech je stále považovaná za drogu, kvůli které se můžete dostat do problémů se zákonem. Držení maximálně 10 gramů marihuany je bráno jako přestupek, ale pokud u sebe máte větší množství, už se jedná o trestní čin.

A jak tedy marihuana působí na lidské tělo? Na začátku je důležité zmínit, že každé tělo je jiné a existuje zde spousty faktorů, které mohou mít vliv na to, jak rychle se v něm marihuana vstřebává. Například pokud ji kouříte, nástup ucítíte rychleji, než když ji budete konzumovat například ve formě koláčků. Dále pak záleží na věku, výšce, váze, zdraví, atd.

Pokud si zakouříte, efekt obvykle ucítíte během 2 až 10 minut. Pokud marihuanu pozřete, efekt se dostaví zhruba za půl hodiny až dvě, informuje o tom například web Healthline. První věcí, které si všimnete, je zvýšení tepové frekvence. Normální se pohybuje od 50 do 70 tepů za minutu a po marihuaně se zvyšuje o 20 až 50 tepů. Ve zvýšené tepové frekvenci pak podle WebMD může tělo zůstat až po dobu 3 hodin.

Poté se cévy v očích rozšíří a vaše oči kvůli tomu zčervenají. Zhruba po 20 minutách bude THC plně absorbováno do vaší krve a projde každou molekulou vašeho oběhového systému. Následně THC stimuluje některé části mozku, které reagují na potěšení. Uvolňuje také hromadu dopaminu, který je zodpovědný za uvolněný a euforický pocit. Zde je však důležité zmínit, že to u některých jedinců může působit zcela opačně a vyvolat například úzkosti nebo paniku. Pak vás může také přepadat známý hlad. Za zhruba půl hodiny dosáhnete maximálního stavu, který vydrží přibližně 5 až 6 hodin.

Mezi další projevy této drogy patří také ospalost, zhoršená motorika, špatná paměť, smích nebo zmatenost. Až po dobu 24 hodin po požití konopí může být ovlivněn váš úsudek a vaše myšlenky se kvůli tomu mohou zdát mnohem hlubší, než ve skutečnosti jsou. Ostatní účinky obvykle odezní během několika hodin, ale stopy konopí zůstávají v moči ještě dva až tři dny po užití. U pravidelných uživatelů je to pak ještě déle.

Sdílejte článek

Přečtěte si také