Virály

11. prosince 2020 11:16

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: Víme, proč jsou lidé tak nesnesitelní, když mají hlad. Co za tím stojí?

Konečně známe odpověď na otázku, nad kterou jste určitě alespoň jednou v životě přemýšleli. Proč jsou lidé tak navztekaní, když mají hlad?

Už jste určitě zažili situaci, kdy jste byli na někoho nepříjemní jen proto, že jste měli prázdný žaludek. Jakmile jste se ale najedli, srdce vám hned poskočilo a stal se z vás krotký beránek. Důvod k takové změně chování je jednoduchý.

Sacharidy, bílkoviny a tuky v pokrmu, které sníte, se ve vašem těle mění na jednoduché cukry, aminokyseliny a volné mastné kyseliny. Tyto živiny jsou transportovány krevním oběhem do orgánů a tkání, kde jsou využívány k výdeji energie. Postupem času po posledním jídle začne množství živin klesat, což zapříčiní pokles cukru v krvi, a váš mozek začne mít pocit, že se jedná o život ohrožující situaci.

Může se vám proto zdát, že je pro vás obtížnější se soustředit nebo se vám začne třást hlas a klepat ruce. Pokud se vám taková situace stance, dejte si alespoň malou svačinu, jako je banán nebo něco sladkého, aby se vám dostal cukr zpět do krevního oběhu.


Přečtěte si také