Virály

1. října 2021 18:00

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Víte, proč byste se neměli sprchovat těsně před spaním? Tyto 4 důvody vám to objasní!

Z lékařského pohledu není sprcha před spaním ideální nápad…

Většina z nás dlouhou a teplou sprchu před spánkem miluje. Ale z lékařského hlediska není sprchování před spaním ten nejlepší způsob, jak mít kvalitní spánek.

1) Budete mít problémy s usínáním.

Dát si teplou sprchu před spaním vám sice může připadat jako skvělý relax, ale ve skutečnosti to může narušit váš spánek. Lepšího odpočinku dosáhnete, když je vaše tělesná teplota nižší. Pokud se tedy sprchujete těsně před spaním, je lepší používat vlažnou vodu.

2) Může se vám rozbušit srdce.

Horká voda zvyšuje tlak a může přehřát tělo. Pokud se vám během toho, co ležíte v posteli rozbuší srdce, pravděpodobně strávíte noc přehazováním a otáčením, což nakonec může vést ještě k větším zdravotním problémům.

3) Může to zapříčinit přibírání na váze.

Dát si dobrou večeři a poté teplou sprchu se může zdát jako perfektní způsob, jak zakončit den. Ve skutečnosti však sprchování po jídle může zmást váš trávicí systém a vést k přibírání na váze. Trávení vyžaduje zvýšený průtok krve směrem k žaludku, sprchování však způsobuje, že krev proudí do jiných částí těla. S umýváním je tedy lepší počkat alespoň 30 minut po jídle.

4) Není to dobré pro vaše vlasy.

Pokud si před spaním umyjete vlasy a uleháte do postele s vlhkými nebo mokrými kadeřemi, není to dobré. Polštář absorbuje vlhkost a vytvoří dokonale teplé a vlhké prostředí pro výskyt škodlivých bakterií. To může vést k řadě různým problémům s pokožkou hlavy jako je například svědění, podráždění nebo lupy.

Sdílejte článek
Štítky spánek sprcha sprchování

Přečtěte si také