Virály

12. února 2020 10:29

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Vypadat mladší může být znakem inteligence, tvrdí studie. Čím to je způsobeno?

Jestli vypadáte výrazně mladší, může to svědčit o zajímavých faktech. Náš biologický věk zřídka odpovídá tomu, jak se vlastně cítíme.

Náš biologický věk zřídka odpovídá tomu, jak se vlastně cítíme. Příliš mnoho faktorů přispívá k tomu, že se nám zdá, že jsme starší nebo mladší, včetně stresu, finančního stavu, každodenních rutiny a, jak naznačuje jedna studie, inteligence. Základní myšlenka je taková, že vysoké IQ způsobí, že se v pozdějších letech cítíme a vypadáme mladší než náš skutečný věk. Jak je to možné?

Studie začala v roce 1957. V té době vědci měřili IQ u studentů středních škol a později se ptali na jejich „vnitřní věk“ v letech 1992 až 1993 a v roce 2011, když jim bylo 71. Došli k závěru, že lidé s vyšší inteligencí se cítili mladší než byl jejich skutečný věk.

Inteligentní lidé vědí, že tělo může trpět následky v důsledku špatných rozhodnutí, jako je stravování nebo pohyb. To je motivuje k tomu, aby se o sebe postarali. Navíc, dobré vzdělání často vede k dobře placené práci. Lidé s vyššími platy než průměrnými, mají přístup k lepší lékařské péči, mohou si dopřát kosmetickou proceduru a jedí víc kvalitních potravin.

Sdílejte článek
Štítky věk mladší věk

Přečtěte si také