Virály

20. března 2020 13:15

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Vztahy z Tinderu mají větší šanci na lásku do konce života, tvrdí studie. Proč tomu tak je?

Možná jste vy nebo někdo z vašich známých potkali lásku prostřednictvím nějaké sociální sítě, pokud ano, tato zpráva vás jistojistě potěší! Vědci totiž zjistili, že páry, které se seznámily online, si obvykle užívají lepší milostný život a vydrží jim láska déle než párům, které se seznámily tradičnější cestou.

Od nesmělého úsměvu a potřesení ruky až po profilový obrázek a lajk na sociální síti se ve světě randění věci změnily. Od chvíle, kdy se poprvé objevily seznamovací weby, se způsob, jakým se lidé poznávají s potenciálními partnery a navazují romantické vztahy, stal jednodušší, rychlejší a podle výzkumných studií i stabilnější.

Rakouská studie ukazuje, že páry, které se seznámily prostřednictví internetu mají větší stabilitu. Lidé, kteří touží po lásce si totiž mohou na online seznamce zadat aspekty, které u svého protějšku hledají – společné zájmy, pohled na život, náboženství. Internet jim tak pomáhá najít jen takové protějšky, které tyto faktory splňují.

Tato zjištění jsou podložena předchozím výzkumem psychologa Johna T. Cacioppa z Univerzity v Chicagu. Podíval se na data a život více než 19 000 manželských párů a dospěl k závěru, že ti, kteří se setkali s partnery prostřednictvím online seznamky, byli s jejich vztahy nejen spokojenější než páry, které se setkaly v reálném životě, ale také byla menší možnost rozvodu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také