návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

ODHALENO: Vztahy z Tinderu mají větší šanci na lásku do konce života, tvrdí studie. Proč tomu tak je?

Možná jste vy nebo někdo z vašich známých potkali lásku prostřednictvím nějaké sociální sítě, pokud ano, tato zpráva vás jistojistě potěší! Vědci totiž zjistili, že páry, které se seznámily online, si obvykle užívají lepší milostný život a vydrží jim láska déle než párům, které se seznámily tradičnější cestou.
Vydáno: 20.03.2020
Online seznamka
Autor: istock.com Online seznamka

Od nesmělého úsměvu a potřesení ruky až po profilový obrázek a lajk na sociální síti se ve světě randění věci změnily. Od chvíle, kdy se poprvé objevily seznamovací weby, se způsob, jakým se lidé poznávají s potenciálními partnery a navazují romantické vztahy, stal jednodušší, rychlejší a podle výzkumných studií i stabilnější.

Rakouská studie ukazuje, že páry, které se seznámily prostřednictví internetu mají větší stabilitu. Lidé, kteří touží po lásce si totiž mohou na online seznamce zadat aspekty, které u svého protějšku hledají – společné zájmy, pohled na život, náboženství. Internet jim tak pomáhá najít jen takové protějšky, které tyto faktory splňují.

Tato zjištění jsou podložena předchozím výzkumem psychologa Johna T. Cacioppa z Univerzity v Chicagu. Podíval se na data a život více než 19 000 manželských párů a dospěl k závěru, že ti, kteří se setkali s partnery prostřednictvím online seznamky, byli s jejich vztahy nejen spokojenější než páry, které se setkaly v reálném životě, ale také byla menší možnost rozvodu.

Marna Michele (27)

GALERIE: Láska silnější než invalidní vozík! Žena našla svého vysněného partnera na Tinderu

Záchranná akce s Tinderem 1

Turistka uvízla v horách. Zachránila ji randicí appka Tinder!

Článek je zařazen v: Tinder , online seznamky , američtí vědci , nová studie

reklama