Virály

1. července 2019 11:42

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Za těchto 12 věcí se nikdy neomlouvejte. Kvůli čemu vás budou mít lidi za hlupáka?

Každý má občas sklony za něco se omlouvat nebo se obhajovat. Jestli jde ale o jednu z těchto dvanácti věcí, rozhodně nikomu svojí omluvu nedlužíte.

1) Za svoje pocity. Ať jsou negativní, nebo ne, jsou vaše. A rozhodně se nemusíte nikomu omlouvat za to, jak se cítíte.

2) Že řeknete ne. Odmítnout a říct ne je úplně normální, a i když to pro druhého nemusí být nejpříjemnější, měl by to akceptovat. Rozhodně to není důvod k tomu, abyste se omluvili.

3) Jak vypadáte. Omlouvat se za to, že dnes nejste upraveni nebo že dnes nevypadáte nejlépe, je cesta do pekel. Nikomu nic nedlužíte, tady se není za co se omlouvat.

4) Že žijete podle sebe. Zatímco ostatní mají nalajnováno, co budou dělat – napřed škola, pak práce, rodina, důchod, vy to můžete mít zase jinak. Nikomu do toho nic není.

5) Že máte otázky. Když vám něco není jasné a zeptáte se, je naprosto v pořádku mít otázky. Když to někomu vadí, je to jeho problém, ne váš.

6) Že máte čas pro sebe. Nemůžete se starat o nikoho jiného, když se nezvládnete postarat o sebe. Je důležité poznat, když potřebujete být o samotě.

7) Za chování druhých lidí. Někdy se může stát, že někdo si vybije zlost na vás a mluví negativně o třetí osobě, jako kdybyste za to mohli vy. Ignorujte to a rozhodně se neomlouvejte.

8) Že nereagujete ihned. Někdo vám pošle esemesku a zlobí se, že jste neodpověděli hned? Takoví lidé předpokládají, že by to pro vás mělo být prioritou.

9) Že jste oprávněním rozčílení. Jsou lidé, kteří se snaží vyvolat pocit viny tak, že druhým řeknou, že jejich hněv není oprávněný. Ovšem každý má právo na to cítit se, jak se cítí bez ohledu na to, co je správné a co ne.

10) Když trváte na svém. Co myslíte, že by udělali lidé, kteří by měli neomezenou moc? Omezili by na svobodě všechny, kteří mají odlišný názor od toho jejich. Za to se nemáte co omlouvat.

11) Jste sami sebou. Je jedno, jestli vás ostatní budou mít za podivína nebo divného člověka, nestarejte se o to, co si myslí druzí, nikdy se nepřetvařujte a ať vás nenapadne se omlouvat.

12) Za chybu, kterou jste udělali omylem. Chyby jsou součástí života nás všech, jestli jste udělali nějakou chybu neradi nebo omylem, nikomu to neublíží a nemusíte se za to omlouvat.


Přečtěte si také