Virály

23. srpna 2019 15:48

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Začínají být pavouci agresivnější?! Vědci tvrdí, že za to může tahle smutná věc

Pokud patříte k lidem trpící arachnofobií, možná byste se měli raději usadit a přečíst si pár informací o klimatických změnách, protože ty se začínají podepisovat na naší fauně a flóře čím dál tím víc.

Podle nejnovějších studií se klimatická změna podepisuje také na agresivitě pavouků. Nejvíce to zatím bylo vidět na druzích, které obývají severní a jižní Ameriku, zde byla zaznamenána tropická cyklóna, která se sem přihnala z Atlantického oceánu.

Studie byla provedená právě na pavoucích, kteří byli v zasažené oblasti. Pavouci vyskytující se kolem řek a jezer obvykle žijí v trojrozměrných spletitých pavučinách a jejich kolonie mohou mít několik stovek samiček. Jak se ukázalo, tito tvorové nežijí pouze v harmonii. Někteří jedinci jsou agresivnější než ostatní. Agresivní jedinci pak mají tendenci svým chováním ovlivnit a „nakazit“ celou kolonii. Agresivnější pavouci pak reagují jak na predátory, tak na kořist. Ovšem výjimkou není ani kanibalismus a útoky na vajíčka a samce jejich vlastního druhu. Tohle je znepokojivý důkaz toho, že výkyvy a změny v klimatu mohou ovlivňovat dokonce i chování některých druhů…

Sdílejte článek

Přečtěte si také