Virály

18. února 2020 12:20

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Zahájení práce před 10. hodinou je jako absolutní mučení, tvrdí studie. Proč je lepší si přispat?

Taky patříte mezi ty, kteří se nemůžou vykopat z postele před osmou hodinou ráno? Máme pro vás dobrou výmluvu, abyste už nemuseli! Vědci potvrdili, že je to pro naše tělo škodlivé, a pokud bude člověk spát méně než 6 hodin, může to vést až k 700 změnám ve fungování našich genů.

Podle výzkumu, který provedl Dr. Paul Kelley na Oxfordské univerzitě, bychom neměli s výkonem práce či zahájení školy začínat dřív než v 10.00. Přizpůsobení vnitřním hodinám našich těl nám může ušetřit nejen energii a nervové buňky, ale také tisíce korun, které nakonec utratíme za návštěvy v nemocnici.

Brzké vstávání může mít dopad na náš výkon, paměť a koncentraci. Taktéž to může mít dopad na přírůstek hmotnosti, vysoký krevní tlak, riziko srdečních chorob a taktéž může ovlivnit hromadění vzteku v našem těle. Nekvalitní spánek může také ovlivnit téměř všechny vnitřní systémy lidského těla.

Vědci testovali Kelleyho teorii na několika školách po celé Británii, kde školní třídy začaly vyučovat až v 10 hodin místo v 8, a tak měli studenti šanci spát déle. Tyto změny nejen zvýšily produktivitu, ale také zlepšily úroveň docházky a společného zdraví a posílily jejich náladu.

A co vy, kdy se obvykle probouzíte?


Přečtěte si také