Virály

10. srpna 2020 11:55

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: Zajímavá fakta o televizních seriálech z našeho dětství. Připravte se na dávku nostalgie!

V dnešní době jsme doslova zahlceni řadou seriálů a sitcomů, ale ne všechny nám zůstanou v paměti jako ty z dětství. Kdo by si nepamatoval na Čarodějky, Beverly Hills 902 10 nebo Krok za krokem. Pojďte s námi nostalgicky zavzpomínat na ty nejlepší z nich.

Seriály na přelomu 90. let a nového milénia se zapsaly hluboko do našich srdcí, kde už pravděpodobně zůstanou navždy. Většinu z nich byste si už dnes ani nepustili, ale před 20 lety byste rychle běželi k televizi a hledali dálkový ovladač, abyste nezmeškali ani jeden díl oblíbeného seriálu. Zavzpomínejte s námi na ty časy, když jsme ještě poctivě sledovali televizi a vysokorychlostní internet byl nebývalý luxus. Zde jsou ta nejzajímavější fakta o těch nej seriálech.

Čarodějky (1998–2006)

Alyssa Milano, představitelka Phoebe Halliwell, měla nejvyšší plat ze všech hlavních představitelek. Za jednu epizodu ji bylo vyplaceno 90 000 dolarů, kdežto Shannen Doherty (Prue) dostala 75 000 dolarů a Marie Combs (Pipes) „pouhých“ 60 000 dolarů za epizodu.

Přestože po celou dobu sestry Halliwellové bojují proti zlým démonům a jsou vyobrazeny jako ty hodné čarodějnice, většina jejich kouzel a lektvarů spadá do černé magie.

Někteří herci, jejichž vzhled byl skryt pod vrstvou make-upu, se objevili na televizní obrazovce více než jednou. Například Michael Bailey Smith hrál hned několik démonů, včetně Belthazora, Shaxe (ten později zabil Prue) či jednoho z Grimlocků.

To, že všechna jména sester začínají na písmeno „P“ není náhoda, je to součást magického kouzla.

Zoufalé manželky (2004–2012)

Scénář k tomuto seriálu byl odmítnut mnoha velkými televizními společnostmi včetně HBO či LifeTime, které nevěřily, že bude pořad úspěšný. Nakonec byl produkován společností ABC, která svého rozhodnutí určitě nelituje.

Teri Hatcher, představitelka postavy Susan Mayer, si během natáčení zlomila dvě žebra, když padala na svatební dort. I přes ukrutnou bolest ale trvala na tom, že se v natáčení bude pokračovat.

Bree Van de Kamp (Marcia Cross) je jediná z hlavních postav, která během série nebyla těhotná a nezkrachovala.

Smallville (2001–2011)

Smallville byl zařazen do Guinessovy knihy světových rekordů jako nejdelší série sci-fi seriálu.

Během natáčení seriálu se Tom Welling (Clark Kent) potuloval po scéně a mumlal si: „Clark je idiot! Je takový idiot!“

Téměř v každé epizodě nosí Clark Kent kombinaci červené, žluté a modré; barvy Supermana.

Jak jsem potkal vaši matku (2005–2014)

Všechny scény s Lyndsy Fonsecou a Davidem Henrie jako budoucími dětmi Teda Mosbyho byly natáčeny během první série, takže se věk postav v celé sérii nemění.

Herečky Alyson Hannigan (Lily) a Cobie Smulders (Robin) byly během natáčení seriálu těhotné, a tak musely jejich postavy nosit volné oblečení nebo to maskovat jiným způsobem. Scenáristé k tomu ale občas přistupovali i kreativněji, a to tak, že v jedné z epizod Lily vyhrála soutěž v pojídání hot dogů a hrdě mohla předvést své těhotenské bříško. Příští těhotenství herečky bylo zahrnuto i do děje, kdy byla i její seriálová postava těhotná.

Pokaždé, když se musela Alyson Hannigan (Lily) políbit s Jasonem Segelem (Marshall), trpěla, protože Jason je silný kuřák a pro Alyson to bylo opravdu nepříjemné. Nakonec Jason tohoto zlozvyku na nějaký čas nechal, ale poté začal opět silně kouřit.

Krok za krokem (1991–1998)

Dům, který je vidět na začátku každé epizody, skutečně stojí v Los Angeles, ale nikdy se v něm nenatáčelo. Vnitřek domu byl vytvořen v ateliéru ve studiu. Jako ukázka poslouží díl Ve víru showbusinessu, kde lze právě tento ateliér vidět.

Několik úvodních epizod bylo natočeno v létě 1991 a 21. září pak následovala ostrá premiéra. Seriál sklidil nadšené ohlasy, a tak byla od podzimu do jara 1992 natočena celá první série. V první řadě vystupovali Frank, Carol, Dana, JT, Karen, Al, Mark, Brendan, Cody, Penny a Ivy. Tyto dvě postavy však byly od druhé řady vypuštěny.

V seriálu můžeme slyšet mnoho odkazů na jiné seriály jako Plný dům, Dallas, Beavis and Butt-head, Garfield, Simpsonovi, Pobřežní hlídka, Xena či filmy Jak je důležité míti Filipa (1951), Americké graffiti nebo Legenda o vášni.


Přečtěte si také