Virály

28. července 2020 14:46

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Zdá se vám často ve snech, že jste nazí na veřejnosti? Znamená to tuhle věc

Jestli se vám už někdy zdálo, že vyjdete ven mezi lidi, ale jste u toho nazí, tak vás možná překvapí vysvětlení, které pro to mají psychologové.

Určitě jste měli alespoň jednou za život takový sen, že jste na veřejnosti úplně nahá nebo nahý. Může se dokonce stát, že se vám to zdá pravidelně. Podle odborníků mají sny význam pro pochopení toho, co se ukrývá v našem nevědomí. To vypovídá často mnohem více, než co jsme ochotni si připustit – může odhalovat největší touhy, či ukazovat věci z úplně jiných úhlů pohledu. Může svědčit také o určité potřeba exhibicionismu, kterému jste nedali průchod, anebo o emocích, které potřebujete nějakým způsobem dostat ven.

A jaký je tedy výklad snu, kdy jste nazí na veřejnosti? Jestli se při tom stydíte, může to znamenat, že jste udělali nebo řekli ve společnosti něco, co jste nechtěli. Nebo může být problém v tom, že jste se někde, nebo při něčem víc odhalili. Jiný význam má sex ne veřejnosti. Tady může jít o varování, že jste se vystavili na odiv nějaké kritice, nebo jste vůči ní víc zranitelní. Může však jít také o potřebu nějak si získat pozornost, či ostatní šokovat. Sex ve snech může pak pro nevědomí znamenat i další věci, tak třeba sex s osobou, kterou nemáte rádi, přichází do snu kvůli silným negativním emocím, nemusí to však nic zvláštního znamenat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také