návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

ODHALENO: Ženy, které usínají u seriálu, mají podle vědců tendenci přibírat. Dámy, na co budete dneska koukat?

Nejnovější studie hovoří jasně. Dívky, které rády usínají u seriálu, jsou prý více náchylnější k tomu, aby přibraly. Jak je to možné?
Vydáno: 18.06.2019
Sledování seriálu způsobuje obezitu
Autor: Pixabay Sledování seriálu způsobuje obezitu

Výzkum mají na svědomí američtí vědci, které si do hledáčku vzali 44 tisíc žen (což není zrovna malé číslo) – a výsledek? Ten zřejmě představitelky něžného pohlaví nepotěší. Čísla hovoří celkem jasně. Ukázalo se totiž, že ženy, které usínají s rozsvíceným světlem nebo u zapnutého seriálu, mají vyšší riziko obezity.

Výzkum, který vedl Yong-Moon Mark Park, sice nepotvrdil přímou souvislost mezi zapnutým světlem a přibíráním na váze, ale podle vědců jsou tyto dvě věci propojeny.

Zapnuté světlo před spánkem má totiž přímý vliv na tvorbu hormonu melatoninu, který ovlivňuje regulaci našeho spánkového cyklu. Zjednodušeně řečeno tedy nekvalitní spánek ovlivňuje naši náladu následující den. A když člověk nemá dostatek energie, nechce se mu ani do žádných pohybových aktivit. Nehledě na to, že k filmu většinou patří nějaké to nezdravé mlsání. Takže si dámy radši příště dejte časový limit, ať se kvalitně a dobře vyspíte.

Článek je zařazen v: filmy , seriály , spánek , váha , usínání

reklama