Virály

18. června 2019 17:31

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Ženy, které usínají u seriálu, mají podle vědců tendenci přibírat. Dámy, na co budete dneska koukat?

Nejnovější studie hovoří jasně. Dívky, které rády usínají u seriálu, jsou prý více náchylnější k tomu, aby přibraly. Jak je to možné?

Výzkum mají na svědomí američtí vědci, které si do hledáčku vzali 44 tisíc žen (což není zrovna malé číslo) – a výsledek? Ten zřejmě představitelky něžného pohlaví nepotěší. Čísla hovoří celkem jasně. Ukázalo se totiž, že ženy, které usínají s rozsvíceným světlem nebo u zapnutého seriálu, mají vyšší riziko obezity.

Výzkum, který vedl Yong-Moon Mark Park, sice nepotvrdil přímou souvislost mezi zapnutým světlem a přibíráním na váze, ale podle vědců jsou tyto dvě věci propojeny.

Zapnuté světlo před spánkem má totiž přímý vliv na tvorbu hormonu melatoninu, který ovlivňuje regulaci našeho spánkového cyklu. Zjednodušeně řečeno tedy nekvalitní spánek ovlivňuje naši náladu následující den. A když člověk nemá dostatek energie, nechce se mu ani do žádných pohybových aktivit. Nehledě na to, že k filmu většinou patří nějaké to nezdravé mlsání. Takže si dámy radši příště dejte časový limit, ať se kvalitně a dobře vyspíte.

Sdílejte článek

Přečtěte si také