návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

ODHALENO: Ženy na romantiku reagují lépe s plným žaludkem, tvrdí studie. Na co dobrého je nalákáte?

Známé tvrzení, že láska prochází žaludkem, má své opodstatnění i ve světě vědy.
Vydáno: 11.06.2019
Ženy milují jídlo
Autor: instagram Ženy milují jídlo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vědci totiž z nedávného výzkumu zjistili, že ženy, které jsou najezené, lépe reagují na romantické podněty. Byly jim ukázány neutrální a zamilované obrázky, když měly prázdný žaludek. Poté účastnice zkonzumovaly 500 kalorií a na obrázky se dívaly znovu.

Experiment ukázal, že najedené ženy = spokojené ženy, lépe reagovaly na romantické ilustrace. Určité části mozku jsou totiž více aktivní. Tato reakce se může stát, protože když je člověk hladový, je pro něj těžké uvažovat nad něčím jiným než je jídlo. Poté, co zkonzumuje dostatečné množství jídla, je více uklidněný a otevřený jiným věcem.

Kromě spojení mezi plným žaludkem a romantickými vztahy, je zde také důležité, jak samotné jídlo ovlivňuje romantiku. Sladší chutě totiž účastnicím umožnily lepší vyjadřování co se romantických slov týče. V tomto případě byly ženy citlivější a lépe reagovaly na romantická slova a věty. Sladká chuť také přispěla k pozitivnímu hodnocení potencionálních partnerů a většímu zájmu o navázání vztahů s nimi. Další zajímavou věcí je sdílení a krmení. Pokud se ženou sdílíte jídlo, naznačuje to přátelský vztah. Zatímco krmení jiné osoby naopak zase romantický vztah.

Na začátku vztahu údajně spíše ženy podléhají stravovacím návykům svého partnera, ale když se vztah ustálí, jsou to zase naopak muži, kdo se přizpůsobuje jídelníčku své partnerky. Takže rada na závěr pro pány, při jakémkoliv výročí svou drahou nezapomeňte vzít do restaurace a to hlavní – nezapomeňte jí objednat dezert. Bude vás milovat ještě víc!

Článek je zařazen v: jídlo , Ženy , láska , vztahy , romantika