Virály

21. prosince 2020 14:09

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Ženy přeceňují mužskou posedlost hubenými modelkami, tvrdí vědci. Co se chlapům opravdu líbí?

Jaký typ žen u mužů vítězí?

Přestože sociální hnutí za tzv. body positivity neboli krásu, která má mnoho různých podob (když to řekneme básnicky) odvedlo za poslední roky velký kus práce a lidé skutečně začali více přijímat, že každý člověk je krásný jinak, stále u většiny panuje názor, že se mužům líbí ženy hubené, a ženy zase hledají muže s vypracovaným tělem. Jenže nyní se ukazuje, že tenhle povrchní stereotypní způsob myšlení přece jen není až tak dominantní, jak si mnozí myslí.

Nová studie potvrdila, že názor žen, které mají za to, že muži slintají převážně ze sličných modelek s výstavními těly, je mylný. Výzkum se prováděl na vysokoškolských studentech, kteří měli za úkol napsat hodnocení třinácti různě vypadajících modelek, od hubených až po ty při více při těle. Následně měli taky odpovědět na otázku, jak si myslí, že by modelky ohodnotilo opačné pohlaví. A výsledek?

Zatímco muži nebyli nijak extrémně zbláznění do těch nejhubenějších modelek a následně odpovídali, že jejich protějšky z nich určitě taky nebudou skákat nadšením do vzduchu, ženy naopak odpovídali na druhý dotaz, že se mužům beztak ty hubené líbí víc. Jinými slovy vědci objevily zkreslené ženské vnímání, které – pokud jste někdy byli v nějakém vztahu nebo jenom mluvili s nějakou ženou – vám asi bude dobře povědomé. Ženy zkrátka mají tendenci chlapi podceňovat, a je na nás, abychom jim stále dokola dokazovali, že se v nás často pletou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také