Virály

2. října 2019 16:22

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Zlobivé a neposlušné děti jsou nejšťastnější, tvrdí experti. Proč tomu tak je?

Možná by se rodičům líbilo, kdyby jejich děti nikdy nezlobily a jenom si poslušně hrály. Jenomže podle expertů jsou ty nejzlobivější děti právě nejspokojenějšími.

Hodně rodičů si myslí, že by jejich děti měly být dokonalé. Psychologové ale tyhle myšlenky vyvracejí. Nezbednost totiž může přispět k celkové spokojenosti dětí se životem. Takže až vaše dítě příště zazlobí, možná je lepší zhluboka se nadechnout a přemýšlet o tom, jak to ovlivňuje jeho vývoj a úspěch v budoucím životě. Jaké benefity zlobivé děti mají?

Nebojí se vyjádřit a jsou více nezávislé než děti, které jenom poslušně přikyvují. Každé dítě má jedinečnou osobnost a bylo by špatné chtít po něm, aby nevyjadřovalo své touhy a přání. Navíc jejich způsob objevování světa je víc efektivní. Jsou zaměřeny na doteky, milují interakci a nezůstanou v klidu ani minutu. Rádi prozkoumávají svět. Zlobivé jsou proto, že se snaží maximálně vyjádřit svoje pocity a využít nabyté zkušenosti. Když dítě jedná hlasitě a šíleně, znamená to, že je šťastné, cítí se sebevědomě a je ve své kůži.

Sdílejte článek

Přečtěte si také