Virály

24. dubna 2019 15:42

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Znaky geniality v sobě nosí každý. Víme, jak je můžete zapnout

Geniální se nikdo nerodí, nebo naprosté minimum lidí. V čem tedy spočívá jejich úspěch, když ne v tomhle? Vězte, že géniem se můžete stát i vy.

Závidíte jiným, že jsou úspěšní, přijde vám, že mají lepší život nebo že se už zkrátka narodili s rysy malého génia? Není to tak, odhalili vědci v anglickém Yorku. Zkoumali totiž mozek pomocí magnetické rezonance u 11 baletních tanečníků ve věku od 19 do 50 let. A přišli na zajímavé objevy. Zjistili, že pravidelným tréninkem lze geniality opravdu dosáhnout. Pravidelný pohyb totiž v mozku vyvolal trvalé změny. Jednotlivé neurony se propojily a lépe fungovaly v částech mozku, které jsou zodpovědné za motorické funkce.

Co to znamená?! Tanečníci díky tomu byli již po sedmi týdnech pozorování mnohem schopnější a obratnější než na začátku. Jen pravidelný trénink umožnil zdokonalení jejich uměleckých schopností. Lepší koordinaci pohybu, snadnější učení se nových tanečních kroků a choreografie. Čím víc tanečníci získávali další zkušenosti a čím častěji trénovali, tím geniálnější jejich mozek byl, co se týká učení se nových druhů pohybu. Tato studie platí pro tanečníky a pro balet.

Sami si však můžete domyslet, že minimálně v okruhu uměleckých činností je pravidelný trénink naprostý základ a teď víte, že to prokazatelně zafunguje.

Sdílejte článek

Přečtěte si také