6. 12. 2018 TOP STAR: DO PRAHY MÍŘÍ BALETNÍ ŠPIČKA SERGEJ POLUNIN
6. 12. 2018 TOP STAR: DO PRAHY MÍŘÍ BALETNÍ ŠPIČKA SERGEJ POLUNIN

ODHALENO: Znaky geniality v sobě nosí každý. Víme, jak je můžete zapnout

Publikováno: 24.04.2019
Geniální se nikdo nerodí, nebo naprosté minimum lidí. V čem tedy spočívá jejich úspěch, když ne v tomhle? Vězte, že géniem se můžete stát i vy.

reklama

Závidíte jiným, že jsou úspěšní, přijde vám, že mají lepší život nebo že se už zkrátka narodili s rysy malého génia? Není to tak, odhalili vědci v anglickém Yorku. Zkoumali totiž mozek pomocí magnetické rezonance u 11 baletních tanečníků ve věku od 19 do 50 let. A přišli na zajímavé objevy. Zjistili, že pravidelným tréninkem lze geniality opravdu dosáhnout. Pravidelný pohyb totiž v mozku vyvolal trvalé změny. Jednotlivé neurony se propojily a lépe fungovaly v částech mozku, které jsou zodpovědné za motorické funkce.

Co to znamená?! Tanečníci díky tomu byli již po sedmi týdnech pozorování mnohem schopnější a obratnější než na začátku. Jen pravidelný trénink umožnil zdokonalení jejich uměleckých schopností. Lepší koordinaci pohybu, snadnější učení se nových tanečních kroků a choreografie. Čím víc tanečníci získávali další zkušenosti a čím častěji trénovali, tím geniálnější jejich mozek byl, co se týká učení se nových druhů pohybu. Tato studie platí pro tanečníky a pro balet.

Sami si však můžete domyslet, že minimálně v okruhu uměleckých činností je pravidelný trénink naprostý základ a teď víte, že to prokazatelně zafunguje.

Dívka má odvahy na rozdávání.

VIDEO: Dívka s rakovinou a po amputaci nohy žije jen pro tanec. Po neuvěřitelné operaci bude zase baletkou!

Baletky, které si vjely do vlasů

Tak tohle vystoupení se nepovedlo! Baletky se zfackovaly přímo na pódiu Talentu!

reklama