Virály

9. března 2020 11:05

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Známe důvod, proč nejsou dveře od veřejných toalet až na zem. Proč tomu tak je?

Veřejné záchody rozhodně nejsou příjemným místem, ale častokrát nám nic jiného nezbyde, než je použít. Většinou se jedná o nelibý a odpudivý zážitek, ale když je potřeba, tak jsme rádi za jakoukoli možnost. Možná jste si ale všimli, že záchody na veřejných místech nemají dveře až k podlaze. Víte proč to tak je?

Lehčí čištění a pomoc

Jedním z hlavních důvodů je péče o záchody a jejich jednodušší úklid. Veřejné záchody se musí neustále umývat a čistit. Volný prostor pod dveřmi je tak praktický pro uklízeče, aby nemuseli neustále otevírat dveře a mohli si tak ušetřit práci.

Dalším důvodem je také jednoduché odhalení člověka, kterému se přitížilo či si nějak ublížil. Ve většině případů si člověk díky mezeře pod dveřmi může všimnout zraněného a poskytnout mu okamžitou pomoc. Stejně tak si člověk může všimnout i nevhodného chování na veřejných záchodcích, například romantickou schůzku mezi mužem a ženou či užívání drog.

Volno, nebo obsazeno?

Díky mezeře nad zemí nemusíte na dveře klepat a můžete se sami přesvědčit, zda je veřejný záchod právě používaný nebo ne. Stačí se opatrně ohnout a podívat se skrz prostor. Také dochází díky volnému prostoru ve spodní části k lepšímu proudění vzduchu a tím i snadnějšímu odstranění nepříjemného zápachu.

Únikový východ

V případě, že se zaseknou dveře a nebude možné s nimi hnout, jednoduše můžete bez problému podlézt dveře a jste na svobodě. Dalším skvělým důvodem a využitím prostoru pod dveřmi je možnost podat toaletní papír v případě, že v kabince dojde.

Sdílejte článek

Přečtěte si také