návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

reklama

Virály

Osmiletá holčička zemřela, protože její tělo bylo staré 80 let! Jakou zvláštní poruchu měla?

Teprve osmiletá holčička zemřela kvůli předčasnému stárnutí. Biologicky jí totiž bylo už 80 let. Měla velmi vzácné genetické onemocnění.
Vydáno: 16.02.2020
Holčička
Autor: istockphoto Holčička

Holčička Anna zemřela proto, že měla velmi vzácnou geneticky podmíněnou nemoc, která se jmenuje Hutchinson-Gilfordův progerický syndrom. Tento stav způsobil, že její kosti rostly velmi pomalu, což ovlivnilo pohyb jejích paží a nohou, zatímco její orgány rychle stárly. Bojovala během svého života s mnoha problémy, přičemž tragicky zemřela na mnohočetné selhání vnitřních orgánů. Anně bylo sice v lednu 8 let, jenže jeden rok s touhle diagnózou se rovná osmi až deseti letům této nemoci. Její skutečný věk se tak pohyboval mezi 70 a 80 lety. Tělo trpělo přečastým stárnutím jejích vnitřních orgánů a tělesného systému. Takoví pacienti obvykle umírají na mrtvici, Anna utrpěla mrtvic několik stejně jako ochrnutí končetin.

Článek je zařazen v: genetika , holčička , rychlé stárnutí

reklama