Virály

3. prosince 2021 10:40

redakce Prima Lajk

Otec synovi slíbil, že budou jednoho dne žít na zámku. Slib splnil a postavil mu rovnou tři

Sliby se mají plnit. To je motto otce z New Yorku, který slíbil svému tříletému synovi, že budou jednoho dne bydlet na zámku.

John Lavender se krátce poté, co se v roce 1978 rozvedl se svou manželkou, musel nastěhovat do malého podnájmu s dalšími lidmi. Tehdy si uvědomoval, že to není zrovna nejvhodnější místo pro výchovu jeho tříletého syna Jasona, a tak se zařekl, že mu jednou postaví zámek, na kterém spolu budou žít. „Vzal jsem svého syna stranou a řekl mu, že tohle není náš domov, je to jen dočasné,“ řekl John Lavender listu Insider. „Dal jsem mu slib a řekl jsem si, že dokážu svému synovi, že když něco slíbím, tak to dodržím, ať to bude stát cokoli,“ dodal.

A taky se tak stalo. O čtyři roky později koupil otec velký pozemek poblíž New Yorku za peníze, které získal díky fundraisingové společnosti. Dlouhé roky potom strávil návrhem a stavbou třech menších hradů, přestože neměl do té doby žádné zkušenosti. „Dělal jsem všechno za pochodu,“ řekl oddaný otec, který všechno dělal sám za pomocí svých přátel. Poté, co malý Jason vyrostl a získal titul architektonického inženýrství, svému otci také pomáhal.

Nádherný a obrovský zámek si John spolu s novou manželkou Yvonne a synem Jasonem užívali dlouhá tři desetiletí. Poté, co se však syn odstěhoval a založil si vlastní rodinu, se John rozhodl zámek pronajímat na Airbnb. Vy a vašich sedm přátel si tak můžete zaplatit kouzelný zámek za necelých 19 000 korun za noc. „Každý host, který tu zůstane, mi řekne: ‚Děkuji, že jste nás pozvali do vašeho domova‘,“ řekla manželka Yvonne. „Moje odpověď je ale vždy: ‚My děkujeme, že jste nás našli a poctili vaší návštěvou‘,“ dodala.

Sdílejte článek

Přečtěte si také