Virály

16. srpna 2019 13:38

redakce Prima Lajk

Pár homosexuálních tučňáků adoptoval vejce. Tatínkové se tak konečně dočkají potomka!

Tučňáci gayové adoptovali vejce.

Je na čase, aby si někteří lidé přiznali, že homosexualita není žádná úchylka ohýbající zákony přírody, ale naprosto normální vrozená věc. Jak to víme? Mezi zvířaty lze totiž najít nejméně 450 druhů, jejichž příslušníci se párují se soukmenovci stejného pohlaví. Patří k nim mimo jiné lvi, šimpanzi bonobo, delfíni skákaví nebo třeba tučňáci. A ne, vážně je nikdo nenaváděl – pro některé jedince je to zkrátka přirozené, a ostatní by se to měli naučit tolerovat.

Každopádně následující zpráva se točí právě kolem výše zmíněných tučňáků. Dva tučňáci gayové z berlínské zoo se totiž konečně stanou po neúspěšných pokusech rodiči. Vedení zoo samečkům Skipperovi a Pingovi umožní adoptovat vejce.

Oba tučňáci v minulosti opečovávali pod nohami kameny či kousky jídla, dávali tak najevo, že jsou rodičovství naklonění, a jelikož se nyní objevilo volné vejce, které by mohlo být oplodněné, rozhodli se šéfové zoo, že ho tučňákům darují. Nejprve ale otestují, jestli bude životaschopné. Každopádně nebylo by to poprvé, v roce 1998 se do sebe zamilovali dva tučňáci v newyorské zoo a ti společně vychovali mládě jménem Tango. Tak se štěstí usměje i na Skippera s Pingem.


Přečtěte si také