Domácí násilí ve spojení s fotbalem v Anglii 1
Autor: istock.com Domácí násilí ve spojení s fotbalem v Anglii 1

Po prohře Anglie ve finále Eura se zvýšil počet případů domácího násilí. Z těchto čísel vám bude smutno

rd. Publikováno: 13.07.2021
Anglii trápí další problémy spojené s fotbalovým Eurem.

reklama

Nejen, že se to nevrátilo domů, vedle prohry Angličanů s týmem Itálie ve finále fotbalového Eura se totiž v Anglii na povrch vydraly i další věci, které jsou možná ještě mnohem horší a závažnější, než že tým z britských ostrovů nikdy v historii nedovezl z Eura zlato.

Jedná se o rasismus a domácí násilí. A zatímco to první se teď řeší furt a už se proti němu jednoznačně vymezili jak samotní hráči, tak i různí politici nebo lidé z řad celebrit, to druhé se tak nějak potichu ignoruje. A to není dobře.

 

Pokaždé, když totiž anglický tým prohraje, stoupne počet případů domácího násilí v Anglii o 38 %. A i když vyhraje, stoupne o 26 %. Jinými slovy fotbal hýbe emocemi, a to bohužel i těmi negativními, které si následně ve většině případů muži vybíjí doma na svých rodinách. Různé charitativní organizace tak sdílí odkazy na odborná centra, linky bezpečí a jiná místa, kde lidé mohou najít pomoc. Potíž je v tom, že se o domácím násilí stále dost nemluví. A dokud se toto nezmění, budou zde tyto problémy panovat i nadále…

Proč kopanec do koulí tolik bolí? 1

ODHALENO: Víte, proč kopnutí do koulí tak strašně bolí? O tomhle důvodu jste určitě nevěděli

reklama