Virály

9. března 2020 11:58

redakce Prima Lajk

Podivné věci, které vidíme ve filmech, ale v reálném životě nikdy. Co se nám snaží filmaři nalhat?

Aby byly filmy více působivé a zajímavé, tvůrci často vytvářejí scény a příběhy, které byste ve skutečném životě nikdy neviděli ani nezažili. Co všechno se nám filmaři ale snaží nalhat? A je ve filmových snímcích alespoň něco reálné?

Stejné oblečení do každého počasí.

Kdo by šel ven bez bundy a čepice, když venku mrzne? Chápeme, herci musejí vypadat hezky, a ne jako cibule, ale trocha realismu by neuškodilo.

Vždycky je místo na parkování.

Je jedno, jestli je hlavní hrdina uprostřed New Yorku nebo kdekoli jinde, vždycky zaparkuje! Jasně, diváci nechtějí sledovat postavy hádající se a hledající parkovací místo půl hodiny, ale aspoň by za to parkování mohli jednou zaplatit.

Lidé ve věku 25 let jsou úspěšní ve všech oblastech svého života.

Samozřejmě jsou mezi námi géniově, kteří jsou úspěšní v raném věku, ale příliš často se to nestává. Většina lidí kolem dvaceti je ráda, že mají jednou za měsíc na kino a kde bydlet. Kdežto ve filmu jsou přitažliví, bohatí, ovládají bojové sporty a jsou schopni přistát z letadla na vrcholu Mount Everestu.

Všichni otevírají dveře 2 sekundy po zaklepání.

Někdy máme pocit, jako by postavy neustále čekaly u dveří. Jen pro jistotu. A pokud neotevřou dveře za 2–3 sekundy, tak ten, kdo zaklepal, prostě odejde nebo dveře rozbije.

Náhodně si stříhají vlasy a pak vypadají jako by přišli od kadeřníka.

Velmi často vidíme ve filmech ženské postavy, které se zničehonic rozhodnou, že potřebují radikální změnu. Tak vezmou do ruky nůžky a samy se ostříhají, jasně, to chápeme, ale proč potom vypadají jako modelky, které strávily v salonu krásy čtyři hodiny?

Ženy mohou chodit celé dny na vysokých podpatcích.

Chápeme, že s podpatky je každá žena přitažlivější, ale to ji vážně nebolí nohy po celém dni chození, skákání ze střechy na střechu a ovládání kung-fu?

Na bombách je vždy časovač.

Jediné vysvětlení je to, že všichni zločinci mají slušné vychování a tajně si přejí, aby dobro zvítězilo. Zločinci totiž časovač k ničemu není, ale pro hrdiny příběhu to úkol výrazně usnadní a pomůže jim.

Sdílejte článek

Přečtěte si také