Virály

25. listopadu 2020 15:51

sarka.turcekova@gmail.com

Polský Vogue šokuje fotkami nahé modelky! Na jaký problém chce magazín upozornit?

Známý časopis se postavil na stranu žen v otázce potratů.

Nedávno se v Polsku odehrály významné protesty proti tomu, aby byly v zemi zakázané potraty. Těchto protestů se zúčastnily stovky tisíc lidí a proti zpřísnění interrupční legislativy hromadně demonstrovali. Chtějí tak dát jasně najevo, že nemají žádné sympatie se současnou konverzativní vládou, která chce potraty zakázat. Jak by k tomu pak přišly ženy, které si prožily například znásilnění, to už ale vláda vysvětlit neumí... K demonstracím se přidala také polská edice slavného módního časopisu Vogue. Provedli to tak, že do prosincového čísla časopisu pozvali aktivistku a topmodelku Anju Rubik, se kterou nafotili sérii zajímavých fotek.

Na jedné fotce je dokonce nahá a intimní partie si zakrývá jednou rukou, na jiných je zahalená jenom růžovým kouřem dýmovnice nebo na sobě má červenou látku. Jde vlastně o symboly červeného blesku, který momentálně doprovází protesty proti zákazu interrupcí v Polsku. „Cokoliv, co se týká polských žen, týká se i nás. Platí to od prvního vydání časopisu Vogue a bude to platit vždy," napsal ve svém příspěvku na Instagramu Vogue Poland.

Na svém profilu pak sdílela fotografii i Anja Rubik s tím, že pro ni jde o jeden z nejdůležitějších snímků za celou její kariéru, a to právě proto, že tím vyjadřuje i svůj názor na důležitost ženského rozhodování o svém těle – stát podle ní úplným zákazem potratů potlačuje reprodukční práva ženy.


Přečtěte si také