Virály

18. července 2022 14:05

redakce Prima Lajk

Poslíček s pizzou vytáhl z hořícího domu pět dětí! Jak se mu otec za hrdinský čin odvděčil?

Kolemjdoucí týpek se stal z minuty na minutu místním hrdinou.

Pětadvacetiletý poslíček s pizzou Nicholas Bostic byl, jak se říká, ve správný čas na správném místě. Zrovna totiž s objednávkou projížděl ve městské čtvrti Lafayette v americké Indianě, když si všimnul hořícího domu. Protože u sebe ale neměl telefon a nemohl zavolat na pomoc hasiče, rozhodnul se pro heroický čin a do žhnoucího pekla vběhnul sám. Jako pravý hrdina z filmu rázem vyběhl nahoru do patra, kde našel osmnáctiletého mladíka, jednoroční dítě a dva 13leté chlapce.

Na nic nečekal a okamžitě jim pomohl z hořícího domu ven do bezpečí. Poté mu však jedno z dětí řeklo, že v domě ještě zůstalo šestileté dítě, a tak se do hořícího pekla vydal zpět. Navzdory hustému kouři malou dívenku dokázal najít a skrz rozbité okno si společně vyklestili cestu ven. „Věděl jsem, že riskuji. Věděl jsem, že v příští vteřině můžu přijít o život, ale tam se počítala každá sekunda,“ řekl hrdinsky Bostic s tím, že ani na vteřinu neuvažoval, že by do domu nevběhnul.

Podle policie byl mladík v nemocnici ošetřen kvůli vážnému zranění paže a silnému nadýchání se kouře. Po celkové prohlídce byl však ještě ten den propuštěn, stejně jako zachráněné děti. V rozhovoru pro místní noviny poté Bostic prozradil, že mu vděčný otec slíbil pozvání na večeři a už nyní ho celá rodina bere jako součást famílie. Jen těžko si lze představit, co by se stalo, kdyby hrdina s pizzou zrovna nejel okolo jejich domu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také