návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

POZOR! Nikdy neusínejte s kontaktními čočkami. Co děsivého vám podle doktorů hrozí?

Proč byste neměli usínat s kontaktními čočkami?
Vydáno: 06.05.2019
Co hrozí při spánku s čočkami? 2
Autor: facebook.com Co hrozí při spánku s čočkami? 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Oční doktor Patrick Vollmer z kliniky v Severní Karolíně teď na Facebook vydal sérii obrázků, kterými se snaží lidi varovat před nebezpečím, které hrozí těm, co chodí spát s kontaktními čočkami. Pacienti mu prý každý den zkouší tvrdit, že takhle chodí většinu nocí spát a nikdy se jim nic nestalo. Jak ale dokazují následující fotky, spánek s kontaktními čočkami může vést nejen k vážnému poranění očí, ale i permanentní slepotě.

Fotky ukazují oči ženy, které díky kontaktním čočkám napadly bakterie. Ty pak doslova vyžraly její rohovku, díky čemuž se v očích začal tvořit žlutý hnis. Závěrem tak je, že byť tohle nehrozí ve 100 % případů a pochopitelně se stane, že lidé sem tam na čočky zapomenou, rizika absolutně převyšují „výhody“ takového spánku a doktor Vollmer v tomhle případě výslovně nedoporučuje lenost.

Článek je zařazen v: kontaktní čočky , lékaři , zdravotní problémy , oči , spánek