Virály

11. srpna 2020 11:45

redakce Prima Lajk

Práce snů? Muž bude dostávat zaplaceno za to, že se stane městským čarodějem!

Muž přijal práci jako městský čaroděj.

Věřte tomu nebo ne, ale novozélandské město Christchurch má už roky zavedenou oficiální pozici městského čaroděje. Od roku 1998 tuto práci vykonával Ian Brackenbury Channell, který se narodil ve Velké Británii a po přestěhování na Nový Zéland v 70. letech se mu oficiálně začalo říkat The Wizard neboli Čaroděj. Za svoji činnost si pak přišel zhruba na 230 tisíc korun ročně! A co jeho práce vlastně zahrnuje?

Zdravení se s turisty, návštěvy památek, focení, podpora turismu a propagování nejrůznějších akcí v rámci města. Jenže nikdo nežije věčně, dokonce ani čarodějové, a tak se nyní stárnoucí pán rozhodl položit svůj špičatý klobouk na hřebík a odejít do důchodu. Ještě předtím za sebe ale pochopitelně našel náhradu.

87letý čaroděj si našel 39letého učně, Ariho Freemana, který jinak hraje ve funkové kapele a živí se jako učitel hraní na kytaru. Zároveň chce ale pokračovat v této krásné tradici, a tak je připraven převzít na sebe roli městského čaroděje na plný úvazek. Nebudu lhát, vlastně mu to celkem závidím. Co vy?


Přečtěte si také