Virály

10. září 2021 13:30

redakce Prima Lajk

Praha se umístila v žebříčku deseti nejlepších měst na světě. Na kterém místě skončila?

Už čtvrtý rok po sobě byl zveřejněn žebříček nejlepších měst k žití. Na prvním místě skončilo San Francisco a ani Praha neostrouhala.

Česká metropole se dokonce probojovala do první desítky nejlepších měst na světě podle žebříčku časopisu Time Out. Průzkumu se zúčastnilo přes 27 000 lidí z celého světa, kteří hodnotili kvalitu života ve městech, kde bydlí. Otázky se týkaly kulturního a nočního života, jídla, pití, ale i toho, jak se konkrétní města vypořádala s pandemií koronaviru. A čeho si vlastně Pražané váží na svém městě nejvíc?

Až 82 % obyvatel Prahy označilo své město za jedno z nejkrásnějších na světě. Pochvalují si hlavně pěší dostupnost, památky a dostatek zeleně natolik, že si hlavní město Česka vysloužilo v žebříčku čestné sedmé místo. Mezi nejlepší věci, které se dají v Praze dělat, byly nejčastěji zmiňované návštěvy Vyšehradu, Letné či Karlína. Možnost procházek obyvatelé milují natolik, že si Praha dokonce vysloužila i druhé místo nejpohodovějšího města na světě. No a kdo obsadil další místa v žebříčku o nejlepší město na světě?

1. San Francisco (USA)

2. Amsterdam (Nizozemsko)

3. Manchester (Velká Británie)

4. Kodaň (Dánsko)

5. New York (USA)

6. Montreal (Kanada)

7. Praha (Česká republika)

8. Tel Aviv (Izrael)

9. Porto (Portugalsko)

10. Tokio (Japonsko)


Přečtěte si také