Virály

21. prosince 2022 13:40

redakce Prima Lajk

Před 10 lety měl oficiálně skončit svět! Kdy má přijít další konec?

Před deseti lety měl skončit svět. Dnes jsme ale všichni naživu.

Chcete důkaz, že ne každá předpověď, byť se může zdát sebeopřenější v realitě, musí nutně klapnout? Stačí se vrátit do roku 2012 a k mayskému kalendáři, podle něhož měl 21. prosinec 2012 být posledním dnem na Zemi. Vznikl o tom kromě jiného třeba katastrofický film, a kdo si závěr toho roku pamatuje, tak ví, že jen málo věcí se tehdy diskutovalo víc. Nakonec – díkybohu – z toho nic nebylo. A dnes slaví tohle nic desetileté výročí.

Možností na onen konkrétní způsob vymření lidstva přitom tehdy ve vzduchu lítalo hned několik. Spousta lidí věřila, že přijde nějaká přírodní katastrofa, jako tsunami. Jiní pak věřili, že Zemi smete asteroid. Nicméně dnes byste na internetu našli i takové teorie, že svět vlastně skončil, a tohle všechno už je posmrtný život, nebo rovnou peklo. Důkazem mají být například TikTok nebo hudební video Gangnam Style od PSY.

Každopádně pokud vás zajímají další podobné předpovědi konce světa, tak na rok 2026 tu máme jednu od německého vědce Heinze von Foerstera z roku 1960, který předpověděl, že svět zanikne na přelidněnost. Na stejný rok tu podle jedné spirituální organizace zvané Messiah Foundation International vychází taky další srážka s asteroidem. A o dva roky později pak podle křesťanského fundamentalisty Kenta Hovinda nastane biblické zmizení či vytržení určité části populace.


Přečtěte si také