Boris Romačenko
Autor: profimedia.cz Boris Romačenko

Přetrpěl hrůzy Hitlera, ale ne Putina. 96letý přeživší holokaustu zemřel při bombardování Ukrajiny

Tamara F. Publikováno: 23.03.2022
Za druhé světové války přežil čtyři koncentrační tábory. V 96 letech ale Boris Romančenko zemřel při odstřelování Charkova.

reklama

Druhé největší město Ukrajiny už celý měsíc statečně čelí nelítostným útokům ruské armády. Počet obětí při bombardování civilistů Charkova však neúprosně stoupá a k dlouhému jmennému seznamu padlých se před několika dny bohužel přidal i šestadevadesátiletý válečný hrdina Boris Romančenko, který během druhé světové války přežil hrůzy čtyř koncentračních táborů

Zprávu o smrti přeživšího holokaustu oznámila nadace Buchenwald a Mittelbau-Dora Memorial Foundation, přičemž ji potvrdili i Romančenkův syn a vnučka. „Jsme hluboce zarmouceni smrtí Romančenka. Truchlíme nad ztrátou blízkého přítele. Jeho synovi a vnučce, kteří nám smutnou zprávu přinesli, přejeme v těchto těžkých časech hodně sil,“ stálo v prohlášení.

Válečný veterán byl dlouholetým viceprezidentem Mezinárodního výboru Buchenwald-Dora na Ukrajině a pravidelně se aktivně účastnil vzpomínkových průvodů i vzdělávání o holocaustu a nacistickém Německu. Jeho smrt je důsledkem neustálých bombardování ukrajinského území.

Ukrajinský herec se zapojil do boje.

GALERIE: Ukrajinský slavný herec padl v boji. Obětoval se za malou dívku!

V opilosti si žena myslela, že výlet na Ukrajinu je dobrý nápad

Opilá žena si zavolala Uber na Ukrajinu, aby pomohla. Neuvěříte, kolik stál!

reklama