Virály

28. ledna 2019 15:41

redakce Prima Lajk

PŘÍBĚH: 81letá žena našla svou biologickou matku po 61 letech hledání. Tohle setkání vás dojme k slzám

Eileen Macken (81) svou biologickou maminku hledala dlouhých šest desetiletí a když už svou snahu začínala pomalu vzdávat, usmálo se na ni štěstí.

Eileen vyrůstala v dětském domově v Dublinu a svou pravou rodinu hledala od svých 19 let. Minulý rok byla v rádiovém pořadu Joe Duffy’s Liveline a žádala posluchače o pomoc. „Jsem velmi zklamaná, že jsem stále na této planetě a nemám žádného příbuzného,“ řekla tenkrát ve vysílání.

A přece jen se někdo objevil. Nedávno proto Eileen znovu zavolala do rádia, aby Duffyho a jeho posluchače informovala o svém úžasném objevu. „Nemůžu tomu uvěřit, když mi řekli, že je stále naživu a že je jí 103 let, jediné, po čem toužím je setkat se s ní,“ řekla o své mamince. Bohužel je však v daleké nemocnici a je nutné za ní doletět.

Vzhledem k očekávané Eileenině operaci to zatím nebylo možné, ale ty dvě už si spolu volaly alespoň přes telefon. „Mé mamince bude brzo 104 let, mluvila jsem s ní po telefonu, ale nemohla mě slyšet. Pořád jen opakovala, že mě neslyší. To máme podobné, taky špatně slyším na jedno ucho,“ poznamenala Eileen.

Sama má manžela Ronalda a s ním tři děti, přesto ji však její biologická rodina celý život chyběla. „Byl to takový smutek, že jsem zkrátka sama. Pořád jsem si říkala, kéž bych měla bratra a kéž bych měla sestru. Teď už konečně rodinu mám.“ Zjistila totiž, že má i dva nevlastní bratry kolem 70. Na závěr dodává: „Hrozně ráda bych teď vylezla někam na vysokou horu a křičela z ní – už nejsem sirotek!“

Sdílejte článek
Štítky děti rodina matka vztahy sirotek láska

Přečtěte si také