Přítomnost heavymetalových kapel ve vašem okolí vám zajistí dlouhověkost. Jak je to možné?

Studie zjistila, že města s větším počtem heavymetalových kapel mají nižší míru úmrtnosti a hospitalizace.

Fanoušci Motörhead a Black Sabbath můžou jásat. Nejnovější výzkum totiž zjistil, že heavymetalové kapely můžou být doopravdy prospěšné našemu zdraví. Přesněji řečeno, pokud v okolí vašeho bydliště koncertují metalové kapely, můžete žít déle, uvedla studie, kterou vedl profesor Pekka Martikainen.

Vědecký tým zkoumal 311 obcí ve Finsku s cílem nalézt souvislost mezi „hustotou heavymetalových kapel v konkrétních oblastech“ a „častými hospitalizacemi v nemocnicích i úmrtností“. Nakonec došli výzkumníci k závěru, že neexistují žádné předložitelné důkazy o nepříznivých zdravotních výsledcích při poslouchání heavymetalových kapel. Ve skutečnosti studie naznačuje, že jsou zdraví prospěšné.

„Města s vysokou hustotou heavymetalových kapel vykazovala mírně nižší míru úmrtnosti a počtu hospitalizací kvůli problémům souvisejících s alkoholem a sebepoškozováním,“ zněl verdikt studie. „Místní hudební scéna naopak pomáhá podpořit zdraví prostřednictvím zdravějšího životního stylu a smyslu pro komunitu.“

No, a pokud nevěříte vědcům, podívejte se na takového Ozzyho Osbourna. On sám dokonce několikrát přiznal, že nechápe, jak to, že je ještě naživu. Vždyť v době své největší slávy dokázal vypít čtyři lahve whisky, které prokládal četnými dávkami kokainu a léků. Jestli ho nezachránila láska k muzice, tak už nevíme.

Sdílejte článek
Štítky vědecká studie heavy metal Black Sabbath Motörhead heavymetalové kapely

Přečtěte si také