Virály

10. května 2022 15:40

redakce Prima Lajk

Profesionální gamer oznámil, že je gay. Zkritizoval komunitu za to, že je extrémně homofobní!

Gamer přiznal, že je gay, zároveň ostře zkritizoval herní komunitu za nenávist, která v ní proti homosexuálům panuje.

Profesionální hráč League of Legends Vincent Wang, známý pod svou přezdívkou Biofrost, se ostře opřel do herní komunity. V obsáhlém tweetu vedle toho, že je gay, taky popsal, jak se celý život setkává v herní branži s extrémně homofobními typy chování. Sám by to nyní rád změnil.

Kanadsko-čínský progamer například uvedl, jak v dětství při každém stěhování čelil homofobním narážkám a urážkám, protože jednal způsobem, který prý nebyl dostatečně mužný. I z toho důvodu dlouhé roky hráč nechtěl vyjít s pravdou ven a svoji orientaci tak skrýval, například i proto, aby se vyhnul šikaně na škole.

Ve zbytku textu potom přiznává nedůvěru v to, že by mohlo existovat nějaké rychlé či spolehlivé řešení takových nenávistných nálad v komunitě. To ale neznamená, že to smíme přestat zkoušet. Toto prostředí zkrátka potřebuje další vzdělání a osvětu a především lidi, kteří budou ostatní učit respektu a toleranci. Wang v pozdějším tweetu poděkoval lidem, kteří se nebáli za něj postavit a vyjádřili mu svoji plnou podporu. Prý jich nebylo málo. Tak třeba právě tudy povede cesta.


Přečtěte si také