Virály

30. prosince 2022 14:51

redakce Prima Lajk

Putin jako Sauron? Ruský prezident na bizarní schůzce předal lídrům bývalých sovětských republik prsteny moci

Vladimir Putin udělal z Ruska Mordor a ze sebe Saurona. Teď už dokonce oficiálně.

"Jeden prsten vládne všem, jeden jim všem káže, jeden všechny přivede, do temnoty sváže."

Takhle nějak to stojí ve slavném díle spisovatele J. R. R. Tolkiena, jehož filmové i seriálové adaptace milují miliony lidí po celém světě. A zjevně ten příběh má rád i ruský prezident Vladimir Putin, zatímco většina z nás se ale vidí spíše v Aragornovi, Frodovi, nebo třeba Gandalfovi, Putinovým vzorem je podle všeho Sauron.

Na nedávné schůzce s lídry bývalých sovětských republik totiž ruský diktátor předal všem osm „prstenů moci“ (nebo jen obyčejných zlatých prstýnků, pokud nevěříte na pohádky), přičemž ten devátý si stejně jako Sauron nechal pro sebe. Jakmile se pak tato informace dostala ven, internet si z ruského prezidenta okamžitě začal utahovat, kreslit mu na čelo ohnivé oko, a kroutit hlavou nad tím, jak mu lidé jako běloruský prezident Lukašenko lezou do zadku.

Lukašenko byl dokonce s prstýnkem na ruce jako jediný vyfocen. Každopádně od té doby, co vypukla válka na Ukrajině se ruským vojákům říkalo skřeti, takže tahle paralela na Pána prstenů je ve hře už poměrně dlouho. Snad se tedy taky jednoho dne dočkáme epické porážky sauronových vojsk před černou bránou.


Přečtěte si také