Virály

5. října 2020 15:04

sarka.turcekova@gmail.com

Rodiče obvinili obchod s tím, že prodává sexy kožené legíny pro děti! Přijdou vám taky nevhodné?

Tyhle legíny přijdou rodičům natolik nevhodné, že se rozhodli vyhlásit obchod, který je prodává. Přijde jim, že jde o sexualizaci dětí.

Rodiče obvinili obchod River Island kvůli koženým legínům, které jsou určeny pro děti od 5 let. Maloobchodníka obvinili ze „sexualizace dětí“, protože kožené lesklé legíny jsou podle nich pro děti naprosto nevhodné. Legíny lze na obchodě zakoupit ve velikostech od 5 do 12 let věku. Na legíny společně narazily 60letá Helen se svou 33letou dcerou Alison a zůstaly ohromeny. Obchod podle nich povzbuzuje rodiče k tomu, aby oblékaly děti do sexy oblečení nebo jim ukazovali, že takhle se oblékat v dětství je normální.

Helen podotkla, že takové legíny mohou přitahovat nechtěnou pozornost a že by je měl oděvní gigant okamžitě stáhnout. Děti na takovou pozornost navíc nemusí být připraveny a může jim to dle jejích slov vzít dětství. Legíny způsobily rozruch také na sociálních sítích a hodně lidí je bojkotovalo. „Kdo by chtěl, aby jeho dítě chodilo v kožených kalhotách jako Kim Kardashian?,“ rozzuřila se jedna z uživatelek. I dalším lidem přijdou naprosto nevhodné pro malé dítě. Mnoho lidí však nesouhlasilo s tím, že by měly být staženy z prodeje. Podle jejich názoru jde prostě jen o normální kalhoty a sexualizace spočívá v pohledu pozorovatele...

Sdílejte článek

Přečtěte si také