Virály

16. prosince 2020 18:05

sarka.turcekova@gmail.com

Rodiče skončili ve vězení za to, že poručili 6letému synovi ukrást drahé hodinky! Jaký trest jim za to hrozí?

Rodiče se nestyděli zneužít svoje vlastní dítě k tomu, aby jim pomohlo s krádeží drahých hodinek.

33letí rodiče si vyhlédali luxusní obchod Knightsbridge jenom pár dní před plánovanou krádeží. Vyfotili si dokonce předem 18karátové hodinky z růžového zlata v hodnotě skoro dva miliony korun. Pár se později do obchodu vrátil, ale tentokrát vzali s sebou i svého šestiletého syna, kterému předem nakázali, že jim musí pomoct s krádeží. Když se tedy prodavačka otočila zády, tak matka rychle vyměnila drahé hodinky za jejich věrnou repliku, kterou rodiče ukryli do kapuce malého chlapce. Neproběhlo to však podle jejich představ – jen pár dní nato je zastavila policie v jejich černém audi. Podle soudu se podíleli na dobře naplánovaném a odvážném činu, kdy zneužili vlastní dítě k tomu, aby mohli ukrást drahou věc.

Dokonce i fotografie sloužily k tomu, aby se jim povedlo věrohodnou repliku vytvořit. Tu pak při akci umístila žena na podnos s displejem. Navíc pohybovala hodinkami na displeji, aby vzbudila dojem, že se stále dívají na hodinky. Pak zloději tvrdili, že potřebují ještě nějaký čas na to, aby koupi hodinek dobře uvážili, a začali být velmi nervózní, když byli požádáni o kontaktní údaje. Prodavačka si záměny hodinek nepovšimla, ale následující den si změny všiml její kolega. Zaznamenal, že ciferník na replice hodinek je jiný a chybí mu sériové číslo. Když pak policie zloděje zatýkala, našli hodinky na jejím levém zápěstí, přičemž jim zabavili jejich věci. Obhájkyně pak u soudu tvrdila, že žena byla v době krádeže těhotná a ve vězení ohromně trpěla, přičemž i potratila.

Malý šestiletý syn se vrátil do Rumunska, odkud pár pochází, a je nyní v péči své 18leté sestry, která se však učí kvůli zkouškám na univerzitu, takže na péči o dítě nemá dost času. Obhájkyně také objasnila motivy trestného činu – šlo o to, že dědeček muže, který nedávno zemřel, potřeboval operaci, a on chtěl získat peníze na soukromou platbu za tuto operaci. Muž však vzal vinu na sebe s tím, že lituje zapojení své manželky a dítěte do trestného činu, a přijal odpovědnost za to, že jeho žena skončila ve vazbě, kde potratila. Ke krádeži se však přiznala i žena. Muž byl uvězněný na 18 měsíců, zatímco jeho žena na 8 měsíců.


Přečtěte si také