Virály

18. ledna 2020 12:30

sarka.turcekova@gmail.com

Rodiče znechutil domácí úkol pro děti s otázkou na znásilnění. Vážně to přišlo učitelům v pořádku?

Rodiče zaútočili na učitele poté, co našli nevhodné znění domácího úkolu. Mluvilo se v ní o sexuálním útoku a děti měly vyplnit, kdo je násilníkem.

Těžko si představit horší domácí úkol pro děti, které jsou ve věku 14 a 15 let. V hypotetickém scénáři měly děti hledat odpovědi na to, kdo je násilníkem. Pověřeno tímto bylo na 90 studentů školního věku. Otázka zněla:“ Suzy byla napadená v uličce a stala se obětí znásilnění. Policie shromáždila vzorek spermatu, který byl ponechán na místě činu a nyní má ve vazbě tři podezřelé. Který z podezřelých znásilnil Suzy?“ Potom jsou tam už na výběr jednotliví násilníci – S1, S2 a S3, kde mají studenti porovnat sekvence DNA se stopou zločince.

Netrvalo dlouho, co začal úkol kolovat na internetu s požadováním vysvětlení. Jedna ze starších studentek se vyjádřila, že nechápe, proč by učitelé položili tak znepokojující otázku, navíc dívkám v tomto věku. Už jen myšlenka na násilný a nedobrovolný sex je rozruší. A nebyla sama, spoustě dalším rodičům se nelíbí tenhle zvrhlý domácí úkol. Okresní rada uvedla, že už podnikla kroky k odstranění chyby. Otázka prý nebyla součástí oficiálních učebních osnov.

Sdílejte článek

Přečtěte si také