Virály

10. listopadu 2022 16:05

redakce Prima Lajk

Rodina držela dívku zavřenou doma 7 let! Nikdy nevyšla ven ani se nesetkala s kamarády

Otřesný případ z Německa…

Matka a prarodiče osmileté holčičky se zřejmě dopustili trestního činu týrání dítěte. Podezřelí jsou obvinění z toho, že dívenku drželi sedm let zamčenou doma a ona neměla žádný kontakt s okolním světem ani s vrstevníky. Pro úřady si matka vymyslela lež, že se s dítětem stěhuje do Itálie.

Otec dívenky už s matkou v době jejího narození nebyl, ale podle dostupných informací našel v době, kdy mělo být holčičce 6 měsíců za stěračem svého auta vzkaz, který mu napsala matka. Stálo v něm, že ona i dcera se stěhují do jihozápadní Itálie.

Podezřívavější začal být muž poté, co se mu vracely všechny nerozbalené dárky, které posílal své dceři do Itálie. Biologický otec se nakonec v roce 2015 rozhodl kontaktovat patřičné orgány. Stalo se tak poté, co opakovaně viděl matku s dcerou v sousedním městě. Když ale policie kontaktovala rodiče ženy, potvrdili jim ten samý příběh o Itálii. Větší vyšetřování bylo konečně zahájeno až začátkem tohoto roku, protože policie dostala hlášení o možném věznění dívky. Když celý případ důkladně prošetřili a zjistili, že na italské adrese nikdy matka s dcerou nebydlely, obdrželi soudní příkaz k prohlídce domu prarodičů.

V domě poté objevili malou dívenku, která prý uměla počítat i číst, ale byla fyzicky nevyvinutá a běžné úkony jako chození po schodech, jí dělaly problémy. Matka i prarodiče jsou nyní obvinění z týrání dítěte a holčička byla umístěna do pěstounské péče. Matce za to hrozí až 10 let vězení. Ona ani její rodiče však zatím k případu nepromluvili, a tak zůstává záhadou, proč malou holčičku drželi tak dlouho doma…


Přečtěte si také