návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

Rozzuřená matka napsala šéfovi Amazonu, protože její dceru šikanovali spolužáci! Co po něm chtěla?

Šéf Amazonu obdržel zvláštní dopis, v kterém mu matka vyčítala, že jeho dceru šikanují.
Vydáno: 04.02.2020
šikana
Autor: istockphoto šikana

Rozrušená matka v dopise psala, že její dcera čelí šikaně kvůli jménu. Jmenuje se totiž Alexa, což je stejné jako jeden z nejslavnějších produktů společnosti Amazon. Maminka vysvětlila, jak virtuální asistent Alexa, zařízení na echo, ovlivnila život její dcery. Ostatní děti jí říkají například „Zapni mojí televizi“ nebo „Řekni mi dnešní počasí“, smějí se jí a jednají s ní jako se sluhou. Je to prý problém kdekoliv, kam jdou. Šestiletá Alexa je tím bohužel ovlivněná a lidé ji neustále porovnávají se zařízením. Dokonce i dospělí prý udělají takové srovnání, když zjistí, že se její dcera jmenuje Alexa.

Prý mají takovou zkušenost i další Alexy, kdy milionům lidí v jejich připomíná jméno právě název zařízení. Po šéfovi matka chtěla, aby se omluvit a zahájil proti tomu nějaké kroky. Několik žen dokonce kvůli tomu uvažovalo o změně jména. Amazon jí skutečně odpověděl, i když ne přímo šéf společnosti. Vyjádřili lítost nad jejich zkušenostmi se jménem a poslali zpětnou vazbu dál interním týmům. Jinými slovy… Možná bude v takovém případě pro Alexu lepší změnit si jméno. Těžko říct, jestli bude do budoucna vybírat Amazon názvy produktů pečlivěji.

Amazon
Autor: istockphoto Amazon
 
Článek je zařazen v: amazon , šikana , šikanovaná dcera

reklama