Virály

21. září 2022 14:03

redakce Prima Lajk

Šachový mistr světa řeší obří skandál. Vážně podváděl pomocí análních kolíků?

Šachový svět řeší skandál nevídaných rozměrů.

Pokud jste si mysleli, že šachy jsou nuda, seriál Dámský gambit vám to velmi rychle vyvrátil. Nyní se každopádně dozvídáme, že šachy můžou být někdy i dost velký bizár. 19letý šachový velmistr Hans Niemann je teď například v centru skandálu, kdy řada lidí tvrdí, že mladík porazil předchozího světového mistra Magnuse Carlsena díky velmi netradičnímu pomocníkovi. Análnímu kolíku!

Jo, čtete správně. 4. září se konal turnaj, na kterém Niemann porazil Carlsena, který předtím neprohrál 53 utkání v řadě. Niemann byl přitom nejhůře hodnoceným hráčem turnaje. Krátce po porážce se Carlsen rozhodl z turnaje předčasně odstoupit, přičemž sdílel video, ve kterém mluví na tiskovce fotbalový trenér José Mourinho a říká, že nemůže nic říct, protože kdyby cokoli řekl, měl by velké problémy. A on nechce mít velké problémy. Carlsen tak zjevně naznačoval, že něco nebylo úplně v pořádku. Následující den pak pořadatel turnaje Niemanna důrazně proskenoval, aby odhalil jakékoli možné známky podvodu. Na nic se ale nepřišlo. Problém ovšem vězí i v tom, že Niemann v minulosti své podvádění u on-line šachů dokonce přiznal, důvěru šachového světa tak mladík rozhodně nevzbuzuje. A jak do celé věci zapadá onen kolík?

Tuto teorii přesdílel na svém Twitteru dokonce i Elon Musk. V zásadě někoho napadl, že měl Niemann při zápase v zadku kolík, který mu vibroval směry, kam měl hýbat figurkami. Což je samozřejmě velký bizár, a dokonce i Musk svůj tweet později smazal. Nicméně teorie začala žít vlastním životem, a nakonec se tak k ní musel vyjádřit i samotný Niemann. Ten znovu zopakoval, že v reálu u šachů nikdy nepodváděl a že se klidně podrobí všem zkouškám, testům a pravidlům, aby dokázal, že je čistý. Tady každopádně vidíte, co za drama může vzniknout v něčem tak jednoduchém a honosném, jako jsou šachy.

Sdílejte článek
Štítky šachy podvod mistr světa skandál teorie anální kolík

Přečtěte si také