Virály

8. prosince 2022 15:49

redakce Prima Lajk

Šéf FIFA pobouřil fotbalové fanoušky i zbytek světa. Vážně by uspořádal mistrovství světa v téhle zemi?

Šéf FIFA se opět vyznamenal.

Gianni Infantino, současný šéf FIFA, jenž ovšem není podle dostupných informací o nic míň zkorumpovaný a morálně zbankrotovaný než nechvalně proslulý Sepp Blatter, opět jednou prokázal, jak prohnilá celá tato organizace ve skutečnosti je. To když se čerstvě nechal slyšet, že by vlastně neměl problém po letošním MS ve fotbale v Kataru uspořádat jedno z budoucích MS v Severní Koreji.

Infantino, jenž se netají například vazbami na Rusko a Putina, tak v podstatě legitimizuje diktátorský stát na východě Asie, který pravidelně popravuje své občany za takové nesmysly, jako je třeba pouštění si zahraničních filmů. Jak by tedy vypadalo MS v zemi, kde každou chvíli testují jaderné rakety, valná část obyvatel bojuje s chudobou, a jež má na seznamu nepřátelských zemí hned několik prominentních fotbalových států?

Podle Infantina zřejmě úplně normálně. FIFA je totiž údajně fotbalová organizace, nikoli politická, a politika do sportu nepatří. Takže takové ty nesmysly, které používají lidé, kteří nechápou, že světová politika bohužel občas prosakuje do všech sfér dění a v případech, jako je napadení Ukrajiny Ruskem nebo pořádání MS ve fotbale v Severní Koreji, zkrátka politiku ignorovat nelze. Není divu, že už byl za svá slova mezitím ostře kritizován.

Sdílejte článek

Přečtěte si také