Virály

12. května 2022 23:35

redakce Prima Lajk

Severní Korea oznámila první případ covidu od začátku pandemie! Jak je to možné?

Severní Korea oznámil první případ covidu.

Severní Korea oznámila vážný národní stav nouze, protože se prý potvrdil první zaznamenaný případ onemocnění covidem. Od čtvrtka 12. května tak musí Severokorejci zůstat uvnitř a dodržovat přísná celonárodní pravidla lockdownu.

Tamější úřady tvrdí, že zjistily propuknutí varianty omicron, která je vysoce přenosná. Úředníci tak tuto situaci popisují jako největší mimořádný incident v zemi. Většinu lidí ale spíš zajímá, jak je možné, že do Severní Koreji dorazil covid až po tolika letech. Inu, odpověď je jednoduchá.

Zaprvé, státním médiím Severní Koreji můžete věřit zhruba stejně, jako státním médiím Ruska – čili vůbec. Covid Severní Koreu samozřejmě trápil déle, nyní se ale zjevně situace rapidně zhoršila – i díky objevení varianty omicron, což asi přivedlo místní úřady k lehké panice. Ty se pochopitelně snažily udržovat celou zemi v karanténě, jak dlouho to jen šlo, pandemie si ale zjevně našla cestu dovnitř.

V současnosti tak lídr země Kim Čong-un zvažuje, jaké konkrétní kroky bude muset podniknout, aby křivku nákazy dostal pod kontrolu a virus se v zemi nerozmohl. Při současném stavu zdravotnictví by to totiž mohla pro zemi být naprostá katastrofa.

Sdílejte článek
Štítky Severní Korea Kim Čong-un pandemie Rusko COVID-19 varianta Omikron viru SARS-CoV-2 Covid PANDEMIE

Přečtěte si také