Sexy studentky mají mít ve škole výhody
Autor: iStock Sexy studentky mají mít ve škole výhody

Sexy dívkám se během covidu zhoršil ve škole průměr, ukazuje studie. Co za tím stojí?

TF. Publikováno: 10.11.2022
Atraktivní studentky si během covidu ve škole pohoršily.

reklama

Říká se, že hezké holky to mají v životě jednodušší a spousta věcí jim prochází jen díky vzhledu. A možná na tom něco opravdu bude. Alespoň to vyplývá z nedávné studie krásy výzkumníka Adriana Mehica, který se zabýval diskriminací. Zjistil totiž, že atraktivní studentky mají ve školách lepší průměr než ošklivější spolužačky.

Jeho teorie byla navíc podložena výsledky z průzkumu, kterého se zúčastnilo náhodně vybraných 307 seřazených podle vzhledu od jedné (extrémně neatraktivní) do deseti (extrémně atraktivní), přičemž jejich krásu hodnotilo 74 jednotlivců. Ukázalo se, že vzhled se skutečně odrazil na jejich průměru ve škole.

V době koronaviru, kdy byla školní docházka pouze distanční, se atraktivním studentům navíc známky ve škole zhoršily, což tuto tezi jen podpořilo. „Studie jasně prokázala, že hezký obličej studentů výrazně ovlivňuje akademické výsledky, zvlášť, když výuka probíhá s učitelem interaktivně,“ napsal Mehic.

Studie krásy nebyla prvním výzkumem, který byl proveden. Už v roce 2015 ekonomika Eva Sierminska zveřejnila výsledky průzkumu, které jasně ukazují, že atraktivní lidé jsou o 15 procent lépe placeni než ti neatraktivní. Překvapivé však bylo, že se tato skutečnost týkala především mužů.

S fotkou se psem na seznamce zabodujete

Jaká fotka na seznamce zvyšuje šanci na úspěch? S tímhle obrázkem máte podle studie vyhráno!

reklama