Virály

10. listopadu 2022 10:01

redakce Prima Lajk

Sexy dívkám se během covidu zhoršil ve škole průměr, ukazuje studie. Co za tím stojí?

Atraktivní studentky si během covidu ve škole pohoršily.

Říká se, že hezké holky to mají v životě jednodušší a spousta věcí jim prochází jen díky vzhledu. A možná na tom něco opravdu bude. Alespoň to vyplývá z nedávné studie krásy výzkumníka Adriana Mehica, který se zabýval diskriminací. Zjistil totiž, že atraktivní studentky mají ve školách lepší průměr než ošklivější spolužačky.

Jeho teorie byla navíc podložena výsledky z průzkumu, kterého se zúčastnilo náhodně vybraných 307 seřazených podle vzhledu od jedné (extrémně neatraktivní) do deseti (extrémně atraktivní), přičemž jejich krásu hodnotilo 74 jednotlivců. Ukázalo se, že vzhled se skutečně odrazil na jejich průměru ve škole.

V době koronaviru, kdy byla školní docházka pouze distanční, se atraktivním studentům navíc známky ve škole zhoršily, což tuto tezi jen podpořilo. „Studie jasně prokázala, že hezký obličej studentů výrazně ovlivňuje akademické výsledky, zvlášť, když výuka probíhá s učitelem interaktivně,“ napsal Mehic.

Studie krásy nebyla prvním výzkumem, který byl proveden. Už v roce 2015 ekonomika Eva Sierminska zveřejnila výsledky průzkumu, které jasně ukazují, že atraktivní lidé jsou o 15 procent lépe placeni než ti neatraktivní. Překvapivé však bylo, že se tato skutečnost týkala především mužů.

Sdílejte článek
Štítky atraktivita studie studentka hezké holky

Přečtěte si také