Virály

6. února 2022 19:55

redakce Prima Lajk

Šílený kazatel z USA schytává drsnou kritiku. Snaží se vymítat démony pálením knih Harryho Pottera a Stmívání!

Vážně si tohle knížky zasloužily?

Doba je zlá a není divu, že kvůli ní čím dál více lidí začíná lehce propadat depresím. Někteří ale místo depresí volí rovnou šílenství, jako například následující americký kazatel. Greg Locke, zakladatel Global Vision Bible Church – malé církve v Tennessee – se tak v poslední době začal specializovat na tzv. vymítání démonů a návrat k „pravému smyslu“ Boha. Jeho zmatené plácání si můžete přehrát níže.

Co přesně to znamená? To nikdo přesně neví, vzhledem k tomu, kolik lidí jej v posledních týdnech začalo následovat, to ale nejspíš bude hodně výdělečná činnost. Problém je, že onen kazatel začíná do světa vypouštět i různé nebezpečné myšlenky a představy, které by možná mohly brzy přerůst v katastrofu. Ostatně naposledy přesvědčil desítky lidí, aby společně pálili knihy typu Harry Potter nebo Stmívání. Ne proto, že by byly špatné, ale protože připomínají čarodějnictví a jsou symbolem lidského úpadku.

Locke rovněž dostal v minulosti ban na Twitteru za sdílení několika dezinformací souvisejících s očkováním. Každopádně to vypadá, že lidé si jeho činů začínají všímat a dokonce před nimi už i varují, ono pálení knih totiž náramně připomíná například i začátky nacistů před druhou světovou válkou. Tak snad zůstane jen u pálení pár kopií fantasy knížek, a celá věc se rychle nezvrhne v něco horšího.

Sdílejte článek

Přečtěte si také