Virály

2. února 2020 13:54

sarka.turcekova@gmail.com

Škodlivý trend: Dívky na TikToku polykají tabletu z těhotenského testu. Co hrozného jim může způsobit?

Všechny dívky byly varované, aby nejedly pipulky, které najdou uvnitř těhotenských testů. Na TikToku se totiž šíří videa, v kterých si dívky myslí, že se jedná o pilulku „po“.

Dívky na TikToku natáčí videa, v kterých polykají zvláštní pilulky, které najdou v těhotenských testech ClearBlue. Potíž je v tom, že pilulka ve skutečnosti není určená k polykání ani neslouží jako pilulka „po“. Výrobce těhotenských testů ale potvrdil, že tablety nejsou vhodné ke spotřebě. A rozhodně to není tableta, která by se dala používat jako plán B. Ve skutečnosti ale všechny těhotenské testy obsahují malou desikantovou tabletu, která je součástí balení, absorbující vlhkost a neměla by se jíst. Používají se jen k zajištění toho, aby testy zůstaly co nejúčinnější a nedošlo k jejich poškození vlhkostí.

Samotný oxid křemičitý v nich obsažený je netoxický, ale často se mísí s jinými chemikáliemi, aby se zlepšily absorpční vlastnosti. Navzdory varování na webu Clearblue se však stále objevují videa na sociálních médiích, v kterých dívky polykají tablety. Kromě potenciálně nebezpečných vedlejších účinků tablety je pravděpodobné, že v době, kdy si žena koupí a použije těhotenský test, by nouzová antikoncepce již nebyla účinná.

Sdílejte článek

Přečtěte si také