návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

Škola přikázala žákovi, aby si začal holit vousy. Má právo mu v tomhle radit?

Tohle by se nelíbilo asi žádné matce. 14letý syn za ní přišel s tím, že po něm ve škole chtějí, aby se začal holit.
Vydáno: 22.09.2019
Oliver Parsell, 14
Autor: youtube.com/Celeb Daily News Oliver Parsell, 14
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Puberta, ten čas, kdy holkám začnou růst prsa a chlapcům pomalu začnou rašit vousy, začne u každého jinak. Otázkou je, jestli by například holení vousů, anebo třeba nošení podprsenky, mělo být věcí školy a učitelů. Názor učitelů ve škole v Somercotes Academy Lincolnshire je asi jasný. Řekli žákovi, že musí dodržovat předepsaná jednotná pravidla pro vzhled tím, že se začne pravidelně holit.

Dokonce žáka požádali, aby opustil prostory školy a vrátil se, až když bude oholený. Za 14letého syna se postavila jeho matka, která zahájila petici, v které tvrdí, že pravidla školy jsou porušením lidských práv jejího syna. Podle ní má mít na výběr, jestli vousy nosit bude, nebo ne, je to osobní věc každého člověka. Navíc syn není dle jejích slov na holení ještě připravený. Škola po nátlaku nakonec umožnila jejímu synovi do školy chodit i nadále, ať je oholený nebo ne. Ale jen do doby, než se situace vyřeší.

Článek je zařazen v: škola , holení , holení žáka